Аналіз податкової ефективності
Країна
Україна
Галузь
Енергетична промисловість
Тривалість
6 місяців
Замовник
Один з холдингів
Рік
2023
Цілі проєкту

Для холдингу, як для компанії з великою кількістю юридичних осіб, важливо вчасно та прозоро аналізувати податкову ефективність підприємств. А для цього необхідно збирати дані податків з різних джерел, здійснювати їхнє планування та відслідковувати значення податкових коефіцієнтів. Тому основними цілями проєкту стали:

- автоматизація збору даних

- створення моделі даних для зберігання, планування та розрахунку податків

- будування аналітичних дашбордів

Опис проекту

Холдинг має багато різноманітних ІТ-систем в своїй структурі, тому підчас проєкту важливо було дотримуватися прийнятої в компанії архітектури. Після визначення систем-джерел та опрацювання загального підходу було вирішено використати наступну архітектуру:

SAP Analytics Cloud  – основна система для проєкту (аналітика та планування)

- SAP HANA – центральна DWH

- Medoc, SAP ERP, 1C, Excel-файли – джерела даних

Викликом стала інтеграція з Medoc та завантаження даних декларацій та додатків до декларацій. Через надзвичайну безпеку серверів Medoc інтеграцію було організовано за допомогою файлів XML формату. З оглядом що ці файли мають складну структуру, було використано SAP Data Services. Цей інструмент дозволив завантажувати до DWH дані з будь-якого формату файлів.

Таким чином з систем-джерел збираються усі необхідні дані для аналізу по кожній окремій юридичній особі та в цілому по холдингу. А завдяки формам вводу користувачі збагачують завантажені дані специфічною податковою інформацією та плановими даними.

В ході проєкту було розроблено модель, в якій всі показники розраховуються «на льоту», без необхідності вручну запускати розрахунки. Тому дашборди та підсумкові звіти завжди відображають найбільш актуальну ситуацію, а процес відбувається із меншим залученням податкових менеджерів.

В результаті замовники отримали таку аналітичну звітність та дашборди:

- Податкові платежі

- ПДВ та податок на прибуток

- Податкові борги та переплати

- Зведений дашборд з ключовими показниками для планшету.

Одразу у звітах податкові менеджери коментують свої дані, щоб надати колегам пояснення та зробити дашборди максимально інформативними.

Ключові фактори проєкту

Підчас роботи над проєктом важливим було зберегти та наслідувати існуючу архітектуру, а також внести в неї необхідні доопрацювання.

З урахуванням наявності багатьох систем-джерел факторами успіху проєкту стали використання сучасної DWH SAP HANA, яка виступила буферною системою.

Тим часом хмарне рішення SAP Analytics Cloud надало функції планування та аналітики з user-friendly інтерфейсом. Це дозволило податковим менеджерам швидко залучитися до роботи в системі, а консультантам – оперативно масштабувати модель.

В результаті проєкту податкова функція отримала систему для оперативного та прозорого аналізу податкової ефективності в цілому на рівні Холдингу та окремо по кожній юридичної особи.

З початком продуктивної експлуатації з’являються нові ідеї, тож далі – більше!

Як зменшити час збору та аналізу інформації на 80%
Автоматизація аналізу податкової ефективності
Бажаєте замовити схоже рішення?
Замовити