Консолідація та планування управлінської звітності
Країна
Україна
Галузь
Енергетична
Тривалість
4 місяці
Замовник
Холдинг
Рік
2023
Цілі проєкту

Головною метою проєкту було створення зручного сховища консолідаційних фінансових даних для оперативного аналізу діяльності усього холдингу. З цією метою необхідно було організувати збір фактичних та планових даних, а також їх агрегацію та побудову аналітичної звітності.

Однією з бізнес-задач проєкту було отримання зручних та наочних звітів, які допоможуть оцінити ситуацію. Тому однією з цілей проєкту було отримання швидких звітів, які відкривалися б не більші ніж за 10 секунд.

Зважаючи на динамічність ринку та ситуації в країні необхідно було передбачити механізми зручного налаштування та зміни форм введення та звітів бізнес користувачами самостійно без залучення IT.

Опис проекту

Холдінг веде діяльність у різних сферах, тож у кожного окремого напрямку бізнесу своя унікальна модель даних, а Головна компанія холдингу потребує в їх аналізі у єдиному форматі для всього холдингу. Тому спочатку консультантами Айгенметод була проведена уніфікація моделі даних та її довідників для різних бізнес-напрямків.

Збір інформації здійснюється за допомогою форм введення, вміст яких є динамічним і змінюється для кожної компанії відповідаючи специфіці її бізнеса.

Для забезпечення можливості бізнес-користувачам проводити різноманітний план-факт аналіз та сценарне моделювання створено 80 планових версій, також є можливість самостійно додавати нові версії при необхідності.

Для аналітичних цілей було розроблено ряд управлінських гнучких звітів, зокрема звіт для звірки внутрішньогрупових оборотів. Підчас розробки звітів було проведено аналіз їхньої працездатності та швидкості роботи. Було виявлено вузькі місця та застосовано своєчасне запобігання можливим проблемам зі швидкістю роботи у майбутньому.

Щоб процес наповнення консолідаційних звітів був прозорим та послідовним, було налаштовано покроковий бізнес-процес з переліком необхідних кроків та конкретними відповідальними та термінами виконання. Тепер навіть користувачу не знайомому з системою буде зручно нею користуватися: система сама надсилає повідомлення на корпоративну пошту коли і що треба заповнювати.

Ключові фактори проєкту

Для реалізації проекту було обрано хмарний продукт SAP Analytics Cloud, який дозволяє в єдиному інтерфейсі здійснювати функції планування та аналітики.

Продукт SAP Analytics Cloud дозволив у короткі терміни розробити та впровадити повноцінну систему планування та аналітики зі зрозумілим та сучасним інтерфейсом.

В рамках проєкту було:

  1. Автоматизовано бізнес-процес збору даних та звірки ВГО, можливість відстежувати процес виконання та розсилання автоматичних повідомлень
  2. Налаштовано швидкі фіксовані звіти (час відкриття до 5 секунд) та гнучкі аналітичні звіти (час відкриття до 10 секунд).
  3. Значно зменшено час на підготовку звітності – легкий та швидкий доступ до 80 версій даних.
  4. Збережено можливість оперативно змінювати структуру форм введення, додавати нові рахунки та створювати нові версії.

В результаті проєкту Головна компанія холдингу отримала систему планування та аналітики, яка відповідає поточним вимогам та гнучко може бути використана для подальшого масштабування та розвитку.

Як прискорити підготовку звітів на 88%
Консолідація та планування управлінської звітності
Бажаєте замовити схоже рішення?
Замовити